Sklep Zoologiczny Pupil Włocławek - Włocławek   logo orły  logo orły

Producenci

Jak często karmić szczura?

Jak często karmić szczura?

Szczury są bardzo inteligentne, co sprawia, że są jednymi z popularniejszych zwierząt domowych. Potrzebują jednak odpowiednich warunków, jak również karmienia. W tym celu najlepiej postawić na pełnowartościową karmę, która będzie podstawą diety pupila. Uzupełniamy ją o różnego rodzaju zdrowe przekąski, czyli najczęściej warzywa i owoce. Co jednak istotne, większość z nich podajemy bez skórki i pestek, a niektóre powinny być nawet ugotowane.

Częstotliwość karmienia szczura

Nasz szczur powinien mieć dużą i wygodną klatkę, z wydzielonymi odpowiednimi przestrzeniami. W jednej z nich muszą znaleźć się jedzenie i woda. Zwierze powinno mieć stały dostęp do czystej wody, niezależnie od tego, czy będzie to poidełko, czy miseczka, koniecznie powinniśmy ją codziennie wymieniać. Pełnowartościową karmę dla szczura kupimy w sklepie zoologicznym. Warto dbać, aby cały czas znajdowała się ona w miseczce naszego zwierzątka. Z pewnością nie wszystkie nasionka przypadną mu go gustu, a po innych zostaną łupiny, więc koniecznie przynajmniej raz na kilka dni wyrzućmy całą zawartość miski i nasypmy nową karmę.

Wszelkie smakołyki w postaci świeżych warzyw i owoców w niewielkich ilościach możemy podawać nawet codziennie. Powinno to być jednak uzależnione od upodobań i apetytu nasze szczura. Pamiętajmy również, aby sprawdzić, czy świeże produkty zostały zjedzone, bo jeśli zostaną w klatce mogą szybko zacząć pleśnieć.

Co musisz wiedzieć o szczurach?

Jest to zwierzątko, które z łatwością nauczysz wielu sztuczek. Z pewnością będzie również przychodzić wołane. Mimo iż pojawiają się pewne obawy u niektórych osób związane z ich posiadaniem, to te domowe, dostępne w sklepach zoologicznych potrafią dać naprawdę wiele radości. Jeśli więc szukasz idealnego zwierzaka klatkowego, to z pewnością warto pomyśleć właśnie o szczurach, które cechują się wysoką inteligencją i są stosunkowo łatwe i tanie w utrzymaniu. Z pewnością, gdy już się na niego zdecydujesz to przekona Cię do siebie bardzo szybko. Możliwe również, że na jednym się nie skończy.

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl