Sklep Zoologiczny Pupil Włocławek - Włocławek   logo orły  logo orły

Producenci

Jak długo żyją szynszyle?

Jak długo żyją szynszyle?

Szynszyle żyją dość długo w porównaniu do innych gryzoni towarzyszących człowiekowi. Zaliczane są wręcz do zwierząt długowiecznych. Poniekąd wynika to z faktu, że w naturalnym środowisku przystosowały się do życia w trudnych warunkach wysokogórskich Ameryki Południowej. Jak długo mogą żyć szynszyle hodowlane? Czy można dodatkowo przedłużyć życie domowego gryzonia? Dowiesz się z dalszej części naszego wpisu.

Jaka jest przeciętna długość życia szynszyli?

Szacuje się, że szynszyla domowa może żyć od 5 do nawet 18 lat. Nie jest rzadkością, że ten gryzoń domowy żyje nawet 15-20 lat, a niekiedy nawet więcej. W porównaniu do innych zwierząt domowych, w tym przede wszystkim gryzoni, jest to naprawdę imponujący wynik.

Oczywiście należy pamiętać, że na długość życia szynszyli wpływa wiele czynników. Bardzo istotne są po prostu dobre geny. Jeśli więc chcesz możliwie jak najdłużej cieszyć się towarzystwem swojego gryzonia, wybierz zwierzaka ze sprawdzonej hodowli, co do której masz całkowite zaufanie. Niestety zdarzają się przypadki nieodpowiedzialnego rozmnażania osobników blisko ze sobą spokrewnionych, co skutkuje problemami genetycznymi i przedwczesną śmiercią gryzoni.

Co jeszcze wpływa na długość życia szynszyli?

Na długość życia szynszyli niewątpliwie wpływa odpowiednia dieta. Organizm tych zwierząt jest bardzo delikatny, więc nie można im podawać niskiej jakości pożywienia. Sprawdzone i prawidłowo zbilansowane karmy dla szynszyli znajdziesz w ofercie naszego sklepu.

Oprócz tego warto dbać o regularne wizyty profilaktyczne u weterynarza. Okazuje się, że równie istotny jest stosunek opiekunów do zwierząt. Szynszyle potrzebują dużo ruchu, odrobiny zabawy i przytulania. To bardzo ciekawskie stworzenia, które w dobrych warunkach będą doskonałymi towarzyszami życia.

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl