Sklep Zoologiczny Pupil Włocławek - Włocławek   logo orły  logo orły

Producenci

Jak karmić szynszyle, żeby miały piękne i zdrowe futerko?

Jak karmić szynszyle, żeby miały piękne i zdrowe futerko?

W środowisku naturalnym szynszyle żyją głównie na terenach ubogich w roślinność. Są to głównie tereny górskie i półpustynne. Rosną tam przede wszystkim sukulenty, suchorośla i roślinność twardolistna. Oprócz tego szynszyla żyjąca w naturze spożywa też niewielkie ilości owoców, ziaren, a także drobnych insektów. Oczywiście dieta zwierząt domowych różni się od tych dziko żyjących, ale warto dążyć do tego, by podstawowy pokarm był zbliżony do konkretnych potrzeb gatunku.

Jaka powinna być codzienna dieta szynszyli?

Dieta szynszyli powinna być niskobiałkowa i niskotłuszczowa. Ważne jest, aby dominowały w niej rośliny i zioła bogate w błonnik. Szczególnie zioła są ważne, gdyż wspierają one procesy trawienne, wzmacniają odporność i pozwalają zachować zdrowy wygląd. Zawierają w sobie wiele witamin i składników mineralnych, które wpływają też pozytywnie na stan futra zwierzęcia.

Najlepiej sięgnąć po dobrą karmę dla szynszyli, która zawiera w sobie wszystkie niezbędne składniki odżywcze, jakich potrzebuje zwierzę. Ważne jest, by wybierać wysokiej jakości karmy.

Sianko dla szynszyla

Podstawowym elementem diety gryzoni jest siano, które pomaga w procesach trawienia. Powinno wyróżniać się dobrą jakością i odpowiednim poziomem wysuszenia. Ważne jest, by nie pochodziło z terenów znajdujących się w pobliżu dróg.

Oprócz tego warto podawać szynszylom patyki i gałązki, np. jabłoni, winorośli, gruszy, orzecha laskowego, topoli, leszczyny, aby zwierzak mógł je gryźć, dbając tym samym o zdrowie swoich zębów.

Zdrowe przekąski też są wskazane

Od czasu do czasu wskazane jest podawanie zdrowych przekąsek w postaci suszonych owoców i warzyw (tylko suszone, świeże mogą zaszkodzić), np. jabłek, truskawek, marchewki, buraka, kukurydzę, pietruszkę. Sprawdzą się też specjalne kolby dla gryzoni.

 

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl