Sklep Zoologiczny Pupil Włocławek - Włocławek   logo orły  logo orły

Producenci

Jakie substancje odżywcze powinna zawierać dobra karma dla królika?

Jakie substancje odżywcze powinna zawierać dobra karma dla królika?

Króliki to zwierzęta roślinożerne, które mają swoje określone potrzeby żywieniowe. Ich codzienne posiłki powinny być odpowiednio zbilansowane i dostosowane do konkretnych potrzeb osobnika, z uwzględnieniem jego wieku, gatunku, jak i stanu zdrowia. Warto więc wybierać karmy od sprawdzonych producentów, które zawierają wszystkie niezbędne dla pupila składniki odżywcze.

Co powinno znaleźć się w diecie królika?

W naturalnych warunkach króliki żywią się przede wszystkim sianem oraz różnymi rodzajami ziół (np. koniczyna, liście mniszka lekarskiego, mięta, babka lancetowata, tymianek, rozmaryn itp.). Najlepiej zadbać więc o to, aby to właśnie tego typu pożywienie stanowiło podstawę diety tych zwierząt. Oprócz świeżego siana warto podawać mu gałązki drzew owocowych oraz twarde warzywa. Można też podawać królikowi stokrotki, liście truskawek czy pokrzywę. Bardzo ważne jest, aby królik miał zapewniony stały dostęp do świeżej wody.

Codzienne posiłki można przygotowywać dla zwierzaka samodzielnie, jednak większość opiekunów wybiera gotowe karmy. To wygodne rozwiązanie, które może być również najlepszym sposobem na zapewnienie zwierzakowi wszystkich niezbędnych substancji odżywczych. Warunkiem jest jednak wybór produktów dobrej jakości.

Jaką karmę wybrać dla królika?

Przede wszystkim należy pamiętać o tym, że karmy dla królików hodowlanych różnią się od tych dla królików miniaturek, dlatego też jest to pierwsza podstawowa kwestia, na którą trzeba zwrócić uwagę przy wyborze. W jej składzie nie mogą znajdować się ziarna zbóż, a tłuszczu nie może być więcej niż ok. 3%. Trzeba też zadbać o to, aby zawierała przynajmniej 20% włókna oraz do ok. 15% białka.

W naszej ofercie znajdziesz szeroki wybór karm dla królików, które wyróżniają się wysoką jakością i pochodzą od sprawdzonych producentów. Zapraszamy do zakupów.

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl